Studniówka - gdzie ją zorganizować?

 Strona główna / IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE / Studniówka - gdzie ją zorganizować?

Studniówka - gdzie ją zorganizować?

Jednym z najważniejszych wydarzeń dla uczniów szkół średnich jest studniówka. Teoretycznie oznacza świętowanie ostatnich 100 dni do matury, lecz w rzeczywistości jest tradycją, która w naszym kraju liczy sobie już 120 lat. Koszt zorganizowania studniówki nie należy do wielkich. Podliczając liczbę zaproszonych osób i dzieląc na nich wydatki za parę zapłacimy od 120 do 250 złotych. W cenę nie jest wliczony alkohol, którego teoretycznie na imprezie być nie powinno, lecz pojawia się na stołach w momencie, gdy zmęczeni nauczyciele powoli zabierają się do domu. Gdzie zorganizować studniówkę, aby okazała się niezapomnianą imprezą? Poniżej kilka naszych rad.

Restauracja w hotelu

Nie ma lepszego, ani bardziej efektywnego miejsca na imprezę niż restauracja w hotelu. Nie tylko zapewniamy sobie najlepszy catering, ale możemy też liczyć na przenocowanie, jeśli w wydatki wliczymy koszty wynajęcia odpowiedniej liczby pokoi. Dodatkowym plusem jest hotelowa obsługa, która zadba o każdy szczegół podczas imprezy. Jedynym minusem może się okazać czas zakończenia zabawy. Zazwyczaj restauracja kończy swoją pracę o 2 w nocy.

Impreza w małej hali sportowej

W niemal każdym mieście znajduje się niewielka hala sportowa. Jest to miejsce przystosowane również do organizowania imprez. W hali sportowej dostępne są pomieszczenia sanitarne, kuchnie, lobby, często też funkcjonują niewielkie restauracje i sklepiki z alkoholem. Widok z trybun na tańczących Poloneza może zdumiewać, a sam koszt wynajęcia hali będzie niski, jeśli uczniowie w mądry sposób podejdą do negocjacji.

Studniówka jest bardzo ważnym wydarzeniem, dlatego powinno się ją zorganizować w miejscu nietypowym. Pójście na "łatwiznę" i przygotowanie imprezy w szkolnej sali gimnastycznej będzie przeżytkiem, który choć może się udać, nie pozostawi najlepszego wrażenia na osobach towarzyszących. Wynajem sali w restauracji czy niewielkiej hali sportowej nie będzie ogromnym wydatkiem, a sam fakt "niecodzienności" doda atrakcyjności temu wydarzeniu.

A Wy? Pamiętacie swoją studniówkę? Pochwalcie się pod tematem jak ją wspominacie!