Jak wybrać odpowiedni catering na nasze wesele lub inną imprezę okolicznościową?

 Strona główna / IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE / Jak wybrać odpowiedni catering na nasze wesele lub inną imprezę okolicznościową?

Jak wybrać odpowiedni catering na nasze wesele lub inną imprezę okolicznościową?

​Jeżeli organizujemy wesele lub inną imprezę okolicznościową, jednym z kluczy do ich sukcesu będzie odpowiedni catering, na który się zdecydujemy. Jak go jednak wybrać, na co zwracać uwagę? Dzisiaj odpowiemy Wam na te pytania – czytajcie dalej, a dowiecie się jak wybrać odpowiednią firmę cateringową!

Przede wszystkim, na samym początku kluczowe są informacje od nas, jako klienta. Zbierzmy ich jak najwięcej, daty, terminy, koszta, które możemy ponieść, preferencje nasze czy naszych gości – im więcej informacji uda nam się zebrać, tym bardziej dopasowaną ofertę otrzymamy. Pamiętajmy też, że poszczególne firmy będą nas o wiele rzeczy dopytywać – im więcej takich pytań, tym lepiej, bądźmy więc naprawdę wyrozumiali i cierpliwi. W końcu zależy nam na naprawdę znakomitym cateringu!

1. Szukajmy rekomendacji

Jeżeli nie wiemy, na jaką firmę cateringową się zdecydować, szukajmy rekomendacji. Najlepszym rozwiązaniem są nasi bliscy i znajomi. Jeżeli jednak oni nam nie pomogą, polecamy szukać porad na grupach na portalu Facebook czy w końcu po prostu w internecie. Uważajmy jednak – wiele opinii w sieci może być kupionych i niekoniecznie prawdziwych. Jeżeli dana firma posiada zaskakująco dużo opinii, są one wystawiane przez użytkowników tylko z jedną lub max. kilkoma opiniami lub znajdujemy rekomendacje na archaicznych forach, lub wątkach niezwiązanych z cateringiem – to oznaki, że dana firma mogła zdecydować się na tzw. marketing szeptany. Nasza rada – w takim przypadku szukajmy dalej innej firmy!

2. Wysłanie zapytania do kilku firm

Nie decydujmy się od razu na daną firmę, lecz wyślijmy zapytania do przynajmniej kilku. Zwróćmy tym samym uwagę na to, jak przebiega kontakt z daną firmą. Czy pracownik odczytuje maile, czy oddzwania, ma dla nas czas lub czy wszystko dostajemy w umówionym wcześniej terminie? Jeżeli jest z tym problem, pamiętajmy, że podobne przygody możemy mieć również na dalszym etapie współpracy z taką firmą.

3. Spróbuj, co oferuje dana firma

Pamiętajcie, że dobrą praktyką jest sprawdzanie, co ma do zaoferowania dana firma cateringowa. Wybierzmy się do niej lub zamówmy coś z niej, jeżeli oferuje ona również np. dania obiadowe na dowóz. W takim przypadku sprawdzimy, czy oferuje ona jakość, która nam odpowiada. Jeżeli zdecydujemy się udać do danej firmy i zapowiemy się, pamiętajcie, że kucharz na pewno zostanie poinformowany o tym, dla kogo ma trafić dane danie, którego będziemy próbować. Jeżeli nie będzie nam ono smakowało, nie oczekujmy, że jakość wzrośnie później. W wersji optymistycznej dania na naszym wydarzeniu będą smakowały bardzo podobnie.

4. Nie tylko smak, ale również wygląd

Oczywiście to smak będzie dla nas najważniejszy, jednak powinno zależeć nam również na tym, aby dania podczas naszego wydarzenia wyglądały naprawdę znakomicie. W takim przypadku zwracajmy uwagę na to, jak się one prezentują. Możemy to zrobić podczas wspomnianego powyżej testowania, możemy jednak również sprawdzić zdjęcia znajdujące się na stronie internetowej danej firmy cateringowej (tutaj pamiętajmy – zawsze będą to najlepsze zdjęcia, jakie posiada dana firma), możemy sprawdzić też zdjęcia znajdujące się w wizytówce Google Moja Firma – wiele z nich dodają klienci, jednak pamiętajmy, że część mogła zostać dodana przez właściciela. Zdjęcia te są jednak oznaczone, warto więc zwrócić uwagę na ten detal.

5. Dania specjalne dla naszych gości

Pamiętajmy, że niemal na pewno będą potrzebne dania specjalne dla naszych gości – a raczej dla jej części. Weganie, wegetarianie, osoby z nietolerancją laktozy lub glutenu – wiele osób musi posiadać dania specjalne, które będą dopasowane do ich wymagań. Upewnijmy się, że daną firma cateringową nie będzie miała problemu z tym, by je przygotować. W obecnych czasach jest to usługa dość standardowa, nie powinniśmy więc mieć z tym problemu, jednak warto się upewnić, że tak właśnie będzie.

6. Wielkość porcji

Pamiętajmy, by zainteresować się również wielkością porcji w danej firmie cateringowej i jeżeli jest taka opcja – później ująć to w umowie. Może się bowiem okazać, że menu będzie naprawdę rozbudowane, jednak same porcja naprawdę skromne. Tyczy się to zwłaszcza wesel i podobnych, dużych imprez, które trwają długo. Małe porcje mogą naprawdę rozczarować naszych gości, chcemy również, aby byli oni najedzeni, w końcu mają się bawić do białego rana.

 

Jeżeli poszukujecie firmy cateringowej w Lublinie lub okolicach, koniecznie zapoznajcie się z ofertą Dworku Arkadia w Piotrowicach.