Bezpieczeństwo - Podstawa każdej imprezy firmowej

 Strona główna / IMPREZY FIRMOWE / Bezpieczeństwo - Podstawa każdej imprezy firmowej

Bezpieczeństwo - Podstawa każdej imprezy firmowej

Mając na myśli imprezę, często wyobrażamy sobie incydenty, które mogą jej towarzyszyć. Niestety, ostatnie wydarzenia na EURO 2016 pokazują, że bezpieczeństwo powinno zawsze być priorytetem, choć nie zawsze tak się dzieje. W trakcie organizowania imprezy firmowej warto zadbać o bezpieczeństwo, aby zapewnić swoim ludziom maksymalny spokój, komfort oraz odpoczynek podczas zabawy. O tym w jaki sposób się do tego zabrać napisaliśmy poniżej. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczeństwo, czyli?

Decydując się na organizację imprezy firmowej musimy zadbać o bezpieczeństwo na dwóch liniach: biernej oraz doraźnej. Bezpieczeństwo bierne to wynajem firmy cateringowej, która zadba o harmonogram podawania dań, porządek na sali i spełnianie zachcianek osób zaproszonych (dedykowane dania, specjalne drinki). Bezpieczeństwo doraźne to z kolei wynajem 3-4 ochroniarzy, którzy będą pilnować, aby podczas zabawy nie dochodziło do żadnych incydentów. Jako, że taka zabawa odbywa się z reguły w sobotę - szansa na niespodziewane incydenty jest większa, niż zazwyczaj.

Koszt wynajmu ochrony

Zatrudnienie od 3 do 4 ochroniarzy to wydatek rzędu 250 złotych za osobę. Organizując imprezę dla 20 pracowników nie trzeba zatrudniać aż czterech ochroniarzy. To odpowiednia liczba w przypadku spotkań na 50 osób. Choć ochroniarze raczej nie będą mieli dużo pracy (pracownicy wiedząc że na sali jest szef będą bardzo spokojni) - warto ich zatrudnić, aby z psychologicznego punktu widzenia zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

W przypadku organizacji imprezy w restauracji hotelowej raczej nie będziemy musieli przejmować się ochroną. Hotel sam powinien zapewnić udział takich osób, ponieważ są one zatrudnione do pilnowania obiektu, a nie imprezy firmowej. Sporo przedsiębiorstw wybiera z tego względu hotele, bo nie tylko zaoszczędzą na ochronie, ale zapewnią niemal 100% bezpieczeństwo swoim ludziom.

Podstawą każdej, udanej imprezy jest udział ochroniarzy. Ich obecność ma siać spokój oraz budować komfortową atmosferę. Często są to ludzie bardzo weseli, więc mogą jeszcze bardziej rozkręcić imprezę!