Komunia - gdzie ją zorganizować?

 Strona główna / IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE / Komunia - gdzie ją zorganizować?

Komunia - gdzie ją zorganizować?

Czasy, gdy komunię organizowało się w domu minęły bezpowrotnie. Dziś rodzice chcą świętować ten dzień, dlatego dokładają wszelkich starań, aby odpowiednio zaplanować imprezę. Co ciekawe to fakt, że ma to wiele wspólnego z finansami. Wbrew pozorom koszty zorganizowania komunii w domu wcale nie są mniejsze, niż w lokalu, restauracji, remizie lub w plenerze. Gdzie warto zorganizować tą imprezę, aby zaskoczyć wszystkich gości? Poniżej kilka naszych propozycji.

Restauracja 

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie rezerwacja imprezy w restauracji. Nie będziemy się musieli martwić o ilość posiłków, napoje oraz alkohol. W restauracji płaci się za miejsce przy stole i zazwyczaj jest to wydatek około 100 - 150 złotych (w zależności od renomy restauracji oraz lokalizacji miasta). Co więcej - restauratorzy często wręczają gościom ciasta, opakowanie posiłków oraz napoje.

Plener!

Wynajęcie firmy cateringowej i impreza w plenerze to nowatorskie, aczkolwiek coraz bardziej popularne rozwiązanie. Jako, że komunia przypada na maj, impreza pod dużym namiotem może być niezapomniana. Firma cateringowa zapewni nie tylko ciepłe posiłki prosto z TruckFood, ale też ognisko, grill lub wędzarnie. Koszty będą podobne jak w przypadku restauracji. Ekipa cateringowa policzy od 100 do 150 złotych za jedną osobę, lecz mając na uwadze plener - istnieje szansa na negocjowanie ceny.

Remiza

Remiza OSP często jest wybierana na imprezę komunijną głównie z uwagi na wielkość budynku. W remizie zmieści się od 100 do nawet 300 osób i jest wyposażona w kuchnię, pomieszczenia sanitarne, toalety i sale bankietowe. Wynajem remizy będzie groszowym wydatkiem, ponieważ zazwyczaj ich właściciele są zapraszani na komunię dzięki czemu teoretycznie nie pobierają żadnych pieniędzy.

Impreza komunijna powinna charakteryzować się klimatem, dobrym jedzeniem i jeszcze lepszą muzyką. Naszym zdaniem restauracja będzie najlepszym wyjściem, ale jeśli uważacie inaczej - piszcie pod tematem!