Organizujemy imprezę firmową cz.2 - transport oraz catering

 Strona główna / IMPREZY FIRMOWE / Organizujemy imprezę firmową cz.2 - transport oraz catering

Organizujemy imprezę firmową cz.2 - transport oraz catering

Szefowie firm to też ludzie i rozumieją, że organizacja imprezy to nie tylko wysłanie zaproszeń, ale czuwanie nad całym przedsięwzięciem. Dziś pokażemy Wam nasze spojrzenie na transport, catering oraz zapewnienie noclegu dla swoich pracowników. Podamy orientacyjne koszty takiej inwestycji i teoretyczne korzyści, jakie z nich płynął. Zapraszamy również do lektury poprzedniej części (link tutaj), jeśli nie mieliście okazji jej czytać.

Catering - restauracja czy osobna firma?

Prezesi decydujący się na organizację imprezy firmowej często mają problem z wyżywieniem swoich ludzi. Mają do wyboru restaurację, osobny lokal z cateringiem lub hotel z restauracją. Jeśli piszemy o jednej, dużej imprezie to świetnym rozwiązaniem będzie wynajem firmy cateringowej, która zadba o posiłki, porządek oraz harmonogram donoszenia kolejnych dań. Jeżeli jednak na "imprezę" ma składać się kilka dni pobytu (czyli wyjazd), lepszym rozwiązaniem będzie zapewnienie noclegu w hotelu, gdzie znajduje się restauracja. Pracownikom warto zapewnić dowolność i swobodę podczas zamawiania dań przez cały okres pobytu. Zarówno wynajem firmy cateringowej, jak również dowolność w zamawianiu dań w restauracji wygeneruje spore koszty. Warto je jednak pokryć, aby zmotywować tym pracowników i pokazać, że szef również jest człowiekiem.

Transport - standardowej rozwiązanie

Zapewnienie transportu będzie priorytetem dla szefa, ale też logicznym rozwiązaniem. Czy to wyjazd, czy wypad do restauracji - na miejscu pojawi się alkohol i szef powinien zadbać o ich bezpieczeństwo w drodze do domu. Wynajem busa lub autobusu będzie kosztować w granicach 1000 złotych, co w porównaniu do usług cateringowych będzie niewielkim wydatkiem.

Ile to wszystko wyniesie?

Zorganizowanie imprezy firmowej dla 20 pracowników to wydatek generujący około 10 000 złotych kosztów. Sporą część tej sumy pożera catering oraz miejsca noclegowe. Najmniej pieniędzy wydamy na transport. Wydatek powinien się zwrócić w formie lepszej komunikacji z pracownikami, większą motywacją oraz teoretycznie - większą efektywnością w pracy.

Pamiętacie swoje imprezy firmowe? Braliście udział w takim wydarzeniu? Piszcie komentarze pod tematem!