Gdzie zorganizować imprezę firmową?

 Strona główna / IMPREZY FIRMOWE / Gdzie zorganizować imprezę firmową?

Gdzie zorganizować imprezę firmową?

Właściciele prywatnych firm dobrze wiedzą, że nagroda jest najlepszą motywacją dla pracowników. W ostatnich latach widzimy, że szefowie przedsiębiorstw bardzo chętnie organizują imprezy, aby zapewnić swoim ludziom "reset", naładowanie akumulatorów i lepsze poznanie się ze współpracownikami. To też doskonały sposób na pokazanie ludzkiej strony właściciela. Nauczeni doświadczeniem postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, gdzie warto zorganizować imprezę firmową, która będzie trwać jeden wieczór. Zapraszamy do lektury.

Budynek firmowy odpada

Choć wydaje się najlepszym sposobem na oszczędność, jego wybór będzie złym rozwiązaniem. Pracownicy nie powinni integrować się w miejscu, w którym pracują. To budynek należący do przedsiębiorstwa, więc nie będą się w nim czuć swobodnie. Sporo firm nadal jednak pozostaje w swoich murach, co jest mniej więcej tym samym, co studniówka w szkolnej sali gimnastycznej - nietaktem.

Restauracja, a może impreza w plenerze?

Najbardziej rozsądnym wyborem będzie restauracja, lecz nie każdemu pracownikowi ten pomysł się spodoba. Do restauracji należy przyjść w dobrze skrojonym ubraniu, co dla wielu może być dyskomfortem. Coraz ciekawsze wydają się imprezy w plenerze z udziałem firmy cateringowej. Nie musi to być "full" serwis, a zwykły grill z atrakcjami. Naukowo udowodniono, że pracownik czujący się swobodnie (a grillujemy w zasadzie wszyscy) będzie bardziej otwarty na mówienie o sobie, zabawę i humor.

Impreza w plenerze oznacza znalezienie cichego, w miarę dalekiego od miasta miejsca. Może to być problemem, dlatego kolejną propozycją będzie impreza w wynajętym lokalu z udziałem firmy cateringowej. Pracownicy będą mogli przyjść ubrani na tą okazję tak, jak zazwyczaj przychodzą do pracy. Poczują komfort i najedzą oraz napiją się do syta - firma wraz z kelnerami zadba o harmonogram wnoszenia dań, porządek oraz bezpieczeństwo na sali.

To nie kosztuje wiele!

Firma zatrudniająca od 20 do 50 pracowników powinna od czasu do czasu ich motywować organizując imprezę w restauracji, plenerze lub wyjazd. Choć koszty takiej inwestycji często przekraczają 10 tysięcy złotych - warto się "szarpnąć", bo efektem będzie większa motywacja pracowników, lepsze wyniki pracy, a w konsekwencji - pokaźniejszy zarobek przedsiębiorstwa. Z psychologicznego punktu widzenia trudno o lepszy bodziec do rozwoju.

 

A Wy? Gdzie organizowaliście swoje imprezy firmowe? Jeśli macie ciekawe historie, to podzielcie się nimi pod tematem!