Jak zorganizować imprezę okolicznościową? Cz.1 - wybór miejsca

 Strona główna / IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE / Jak zorganizować imprezę okolicznościową? Cz.1 - wybór miejsca

Jak zorganizować imprezę okolicznościową? Cz.1 - wybór miejsca

Czasy, gdy imprezy okolicznościowe organizowało się w domu powoli przechodzą do lamusa. Same koszty zorganizowania przyjęcia często przekraczają nasze oczekiwania, dlatego szukamy rozwiązań, alternatyw w podobnych kosztach, jakie musielibyśmy ponieść, gdybyśmy zorganizowali imprezę w domu. Urodziny, chrzciny czy komunia to wydarzenia, które można zorganizować w lokalu. Postanowiliśmy pomóc tym niezdecydowanym i w oparciu o nasze doświadczenie podpowiedzieć, gdzie warto zorganizować przyjęcie okolicznościowe.

Wybór miejsca

Restauracja, hotel, karczma, plener - do wyboru mamy tak wiele miejsc, że trudno zdecydować się na coś konkretnego. Mając na względzie koszty imprezy okoliczościowej warto zdać sobie sprawę, że bez firmy cateringowej się nie obejdzie. Zarówno w hotelu, jak też w restauracji i karczmie będziemy musieli zapłacić za każde miejsce przy stoliku. Zazwyczaj to wydatek rzędu 100 - 150 złotych od osoby, lecz sporo zależy od menu, jakie będziemy chcieli zaoferować gościom. Jeżeli w jadłospisie znajdą się ekskluzywne mięsa, owoce morza oraz rzadkie cukry - cena za jedno miejsce może przekroczyć nawet 200 złotych.

Płacisz i masz spokój

Organizowanie imprezy w domu ma sporo plusów, ale więcej minusów. Musimy dopilnować porządku w podawaniu posiłków, zapewnić higienę swoim gościom i sprzątać po każdym incydencie. Decydując się na wynajem firmy cateringowej nie przejmujemy się w zasadzie niczym. Kucharze są odpowiedzialni za przygotowywanie potraw zaś kelnerzy - za porządek na sali i spełnianie zachcianek gości.

Jako, że zarobki w Polsce stale rosną, szkoda marnować zdrowie i czas na organizowanie imprezy okolicznościowej w domu. Wynajem lokalu będzie niewielkim wydatkiem, bo większość pieniędzy pochłonie firma cateringowa. Czy wkład może się zwrócić? Zazwyczaj tak, ponieważ goście dostający zaproszenie teoretycznie zawsze się odwdzięczają kopertą.

Dostosuj się do pogody

Decydując się na wynajem lokalu lub restauracji nie musimy martwić się o pogodę. Chcąc zorganizować imprezę w plenerze (pod namiotem) już tak. Naszym zdaniem nie ma lepszych imprez od tych pod gołym niebem, dlatego organizując takie przyjęcie warto przeglądnąć serwisy pogodowe i odpowiednio się przygotować.

To już koniec pierwszej części o organizacji imprezy okolicznościowej. Miejsce już wybraliśmy, zatem teraz skupmy się cateringu, ale o tym już w drugiej części.